hlavička

Daniel Swarovski

Zakladatel společnosti Daniel Swarovski (1862 - 1956) byl vědec, podnikatel, vizionář se silným humanitním smýšlením. Společně se svým otcem pracoval v malé dílně v Čechách. Pomáhá tady ručně brousit krystaly pro sklářský průmysl a bižuterii prodávanou v Jablonci. Mladý Daniel Swarovski je fascinován vynálezem elektřiny a vidí zde skutečný potenciál krystalu, který by mohl být použitý nejen pro šperky, ale i pro osvětlení. Ale chce také zachovat vysoký standart výrobků jejich dílny, proto nevyrábí osvětlení pro průmyslové výrobny, ale spíš vkusné světelné doplňky.

V roce 1895 založil Swarovski společně s finančníkem Armandem Kosmannem společnost Swarovski (původně známou jako A. Kosmann. Daniel Swarovski & Co). Společně založili dílnu na broušení křišťálu ve Wattens v Tyrolsku, kde využili místní hydroelektrárny k pohonu svých patentovaných a energeticky náročných strojů. Zde se také začíná psát historie slavné značky Swarovski, která si dodnes udržela vyskou kvalitu a originalitu svého zakladatele Swarovského.

Swarovski vyhrál na první elektronické výstavě ve Vídni v roce 1883 se svými patentovanými stroji na broušení krystalu první místo. Daniel Swarovski byl ženatý a měl tři syny. Po Swarovského smrti přebral rodinný podnik jeho vnuk Daniel Swarovski II a pokračoval v díle svého dědečka. Broušení krystalu se přirozeně stalo rodinnou tradicí. Daniel Swarovski byl oceněn mnohými vyznamenáními (třeba za zásluhy o rakouskou republiku, stal se členem rytířského řádu, posbíral několik čestných členství na univerzitách a klubech.

Zajímavosti z dílny Swarovski
Jedna veliká zajímavost, která je vykládána Swarovski křišťály je automobil Mercedes-Benz, který byl vyroben pro Japonskou společnost. Toto auto je celé poseto nádhernými křišťály od interiéru až po exteriér. Jeho cena je vyčíslena na 1 miliardu. U této Japonské společnosti je možnost si nechat udělat na zakázku, různé automobilové doplňky vykládané Swarovski křišťály, které dokážou velmi excelentně podtrhnout váš automobilový interiér nebo exteriér.

Šperky s krystaly Swarovski – ta pravá volba. Nápadité šperky s krystaly Swarovski Vás jednoduše okouzlí. Ať už hledáte padnoucí dárek, či si sami chcete udělat radost, nejrůznější překrásné šperky s krystaly Swarovski jsou zárukou kvality i nápaditosti. Vyberte šperk šperky Swarovski a udělejte radost sobě i svým blízkým.- - -

sperky-Swarovski | Mapa webu | Doporučujeme: www stránky zdarma www stránky | administrace webu